TepelnÉ čerpadlO Daikin Altherma 3 HT

 Daikin Altherma 3 HT patří do skupiny Hydrosplitů. Základní nevýhoda nutnosti vyvést topnou vodu z domu k venkovní jednotce zůstává, avšak Daikin Alterma 3 HT hydrosplit má kompaktní vnitřní jednotku, která obsahuje ovládání, oběhové čerpadlo, expanzní nádrž, bojler(volitelně) výstup pro více zón(volitelně) a další součásti topného okruhu, které jinak zabírají místo v technické místnosti.. Odpadá tím nutnost stavby složité strojovny a vše je pohodlně ovládáno jedním ovladačem v češtině.

Tepelná čerpadla Daikin Altherma 3 HT patří k naprosté špičce a technologií přenosu tepla jsou daleko před konkurencí. Pro budovu, kde vám jiní výrobci doporučí 16 kW s podílem elektrického ohřevu 10-30% Altherma 3 H|T o výkonu 14kW použije elektrický ohřev v průměru pouze 1% a to výrazně sníží náklady na provoz.

Unikátní technologie tepelného čerpadla Daikin Althermy 3 HT zajišťuje vysokou účinnost vytápění. Pro srovnání průměrné tepelné čerpadlo o výkonu 14kW má při -15°C výkon pouze cca 7 kW což je polovina nominálního výkonu a musí si pomáhat elektrickým ohřevem. Altherma 3 HT o nominálním výkonu 14kW vykazuje téměř 11 kW výkonu při -15°C při výstupní teploty vody 55°C.

Ukázka ceny tepelného čerpadla Altherma 3​ HT Pro budovu 14-16 kW s výstupní vodou až 70°C

V vzorové nabídce je tepelné čerpadlo Daikin altherma 3 HT, s jednovrtulovou, třífázovou venkovní jednotkou a nominálním výkonu 14kW s možností výstupní vody až 70°C. Daikin Altherma 3 HT díky své unikátní technologii dosahuje při venkovní teplotě -15°C výkonu téměř 11kW, tento výkon při venkovní teplotě -15°C mají tepelná čerpadla o nominálním výkonu minimálně 18kW a to jen ta lepší! 

Běžným tepelným čerpadlům už od bodu mrazu, tedy od 0°C, rapidně klesá účinnost a musí přitápět elektrokotlem. Při -15°C většina tepelných čerpadel vzduch-voda při této teplotě přestává fungovat a nebo pracují s minimální účinností. 

Roční průměr podílu bivalence (přihřívání elektrokotlem) je u běžných tepelných čerpadel 20-50% Dobře navržené tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 má podíl bibalence od 0% až maximálně 1,5% a to vede k velmi významnému snížení nákladů. Takto navržené tepelné čerpadlo vzduch-voda, pak plně nahrazuje geotermální tepelné čerpadlo země-voda. Rozdíl mezi pořizovací cenou se díky unikátní účinnosti Althermy 3 nemůže nikdy vrátit. Proto je Daikin Altherma 3 jasnou a správnou volbou pro každého.

Kontaktujte mě a já Vám zdarma vytvořím návrh tepelného čerpadla s cenovou nabídkou.