Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 R

Tepelná čerpadla Daikin Altherma 3 patří k naprosté špičce a technologií přenosu tepla jsou daleko před konkurencí. Pro budovu, kde vám jiní výrobci doporučí 11kW s podílem elektrického ohřevu 10-30% Altherma 3 o výkonu 8kW použije elektrický ohřev v průměru pouze 1% a to výrazně sníží náklady na provoz.

Unikátní technologie tepelného čerpadla Daikin Althermy 3 zajišťuje vysokou účinnost vytápění. Pro srovnání průměrné tepelné čerpadlo o výkonu 14kW má při -15°C výkon pouze cca 7 kW což je polovina nominálního výkonu a musí si pomáhat elektrickým ohřevem. Altherma 3 o nominálním výkonu 8kW vykazuje téměř 7 kW výkonu při -15°C Jinými slovy 8kW Altherma nahradí průměrné 14 kW čerpadlo. 

Splitové Tepelné čerpadlo Altherma 3 pro budovy s energetickou náročností až 11kW je nejmodernější a nejúspornější  dostupné řešení vytápění budov. Althermu 3 je možné zvolit s vestavěným bojlerem, který je také úsporně nahříván tepelným čerpadlem.

Ukázka ceny tepelného čerpadla Daikin Altherma 3​ Pro budovu 6-8 kW

V vzorové nabídce je tepelné čerpadlo Daikin altherma 3, s jednovrtulovou, jednofázovou venkovní jednotkou a nominálním výkonu 6kW a příkonu 1,24kW. Daikin Altherma 3 díky své unikátní technologii dosahuje při venkovní teplotě -15°C výkonu téměř 5kW, tento výkon při venkovní teplotě -15°C mají tepelná čerpadla o nominálním výkonu minimálně 10kW a to jen ta lepší! 

Běžným tepelným čerpadlům už od bodu mrazu, tedy od 0°C, rapidně klesá účinnost a musí přitápět elektrokotlem. Při -15°C většina tepelných čerpadel vzduch-voda při této teplotě přestává fungovat a nebo pracují s minimální účinností. 

Roční průměr podílu bivalence (přihřívání elektrokotlem) je u běžných tepelných čerpadel 20-50% Dobře navržené tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 má podíl bibalence od 0% až maximálně 1,5% a to vede k velmi významnému snížení nákladů. Takto navržené tepelné čerpadlo vzduch-voda, pak plně nahrazuje geotermální tepelné čerpadlo země-voda. Rozdíl mezi pořizovací cenou se díky unikátní účinnosti Althermy 3 nemůže nikdy vrátit. Proto je Daikin Altherma 3 jasnou a správnou volbou pro každého.