Tepelné čerpadlo Daikin Altherma R

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma R Tepelné čerpadlo o výkonu 11 až 16kW, které používá stále chladivo (teplonosný plyn) R410a. Díky tomu muže být chladivový okruch rozdělený mezi vnitřní a venkovní jednotku i při výkonu nad 10 kW. A díky technologii Daikin patří stále ke špičce, bez nutnosti vyvést topnou vodu mimo dům.

I přes to že se jedná o model, který se úspěšně prodává už několik má Daikin Altherma R na trhu pořád své místo a svou účinností stále překonává drtivou většinu konkurence.

Výhoda splitového provedení tepelného čerpadla, kdy není potřeba vyvést topnou vodu mimo dům je natolik veliká že mnoho výrobců otálí s přechodem na nové chladivo R32 a používá stále chladivo R410a.  V příštím roce se nejspíše dočkáme výjimky z přísné legislativy a oběví se splitová čerpadla o vyším výkonu s chladivem R32. Na příští rok je modernější nástupce avizován, v tuto chvíli probíhá doprodej Althermy R Do vyprodání zásob.

Vnitřní jednotka je vybavena expanzní nádrží, oběhovým čerpadlem, záložním elektrokotlem o výkonu 9kW, ovládacím displejem v češtině, nerezovým boilerem (volitelně) atd.

Kontaktujte mě a já Vám zdarma vytvořím návrh tepelného čerpadla s cenovou nabídkou.

Podívejte se i na naše další tepelná čerpadla →