Montáž a instalace klimatizace

Klimatizace

Získejte klimatizace kvalitních a prověřených značek, montované zkušenými profesionály.

 Neváhejte a požádejte nás o nezávaznou cenovou nabídku nebo konzultaci zcela zdarma

Značky které nabízím

Klimatizace Haier je číslo 1 na světe mezi připojitelnými klimatizacemi (včetně chytrých klimatizací), s podílem na trhu v roce 2017 – 30.5%. První místo v této kategorii Haier obdržel již druhým rokem v roce nadcházejícím 2018

Více než 90 let zkušeností ve vývoji klimatizací, značce Daikin umožňuje nabízet na trhu nejkomfortnější, energetický účinná a spolehlivá řešení. Od řady Perfera a vyšší jsou vyráběny zde v Plzni​. Daikin nabízí široký výběr technologie a designu.

Díky tisícům mikrootvorů, přes které je chladný vzduch rovnoměrně rozptylován, Vám Klimatizace Samsung Wind-Free™ umožňují žít, pracovat a relaxovat v pohodlí, aniž byste pociťovali nepříjemný chladný průvan.

klimatizace samsung

Prezentační videa vybraných značek Haier, Samsung a Daikin.

Co je a jak funguje klimatizace

Hlavním benefitem klimatizace je její schopnost snižování teploty a vlhkosti v prostoru. To je také tím nejzásadnějším rozdílem oproti ventilaci (vzduchotechnice), která pouze vzduch odvádí nebo přivádí, bez jeho úpravy.

V dnešní době je její součástí množství doplňkových funkcí jako třeba filtrace vzduchu, ovládání přes chytrý telefon a další.

Kromě zřejmé výhody v ochlazování vzduchu v parných letních dnech nabízejí moderní klimtizační systémy i účinnou filtraci. Množství splodin a alergenů z okolí omezují na minium a vy si tak můžete užívat ještě svěžejší vzduch než uprostřed přírody.

KLIMATIZACE, KTERÁ UMÍ I TOPIT?

Mnoho lidí neví, že klimatizaci lze využít i k vytápění. Klimatizace a tepelná čerpadla fungují na stejném principu přečerpávání tepla. Stačí tedy, aby byla klimatizační jednotka vybavena reverzním chodem k chlazení a pak ji lze použít v režimu tepelné čerpadlo.

Takto potom můžeme vytápět místnost nebo menší chatku, bez dalších investicí do okruhu TUV a radiátorů . Běžné klimatizace jsou schopné pracovat v režimu tepelného čerpadla vzduch-vzduch do -10°C až -15°C okolního mrazu. Klimatizace, které jsou optimalizované pro režim tepelného čerpadla, jsou v tomto ohledu schopny topit až do -30 °C okolního mrazu.

Pokud jde o klimatizace, na základě svých zkušeností zde nabízím k nahlédnutí katalogy výrobců, se kterými úzce spolupracuji. Jejich výrobky jsou schopny uspokojit každého, ať už má požadavky na nejmodernější technologie, design nebo účinost za rozumnou cenu.

Klimatizace s připojením více než jedné vnitřní jednotky SPLIT a MULTISPLIT

Běžné rezidenční varianty se vyrábějí v provedení SPLIT a MULTISPLIT

Splitová se vyznačuje je vždy  jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou, propojená měděným potrubím s chladícím médiem. 

Multisplitová může být kombinace jedné venkovní jednotky a až pěti vnitřních jednotek, které jsou nezávislé na sobě, přičemž každá vnitřní jednotka je propojena s venkovní jednotkou měděným potrubím s chladícím médiem.